Nachádzate sa tu

Žijem v komunite

Monika

Ahojte volám sa Monika, mám 23 rokov a študujem a pracujem v Bratislave.

S komunitou Emanuel som sa po prvý raz stretla presne pred 6 rokmi na OJŽ 2005, kde som prežila aj svoje osobné obrátenie. Už predtým som chodila na rôzne mládežnícke stretnutia a festivaly, ale OJŽ bola pre mňa úplne nová skúsenosť. Čo ma na komunite ako prvé oslovilo boli chvály, pretože to bol pre mňa vždy blízky spôsob modlitby. Ale čo sa ma na začiatku dotklo najviac bola „pravosť“ komuniťákov. Nejako som vycítila, že to čo na OJŽ robia je pre nich prirodzené, že sa na nič nehrajú a sú otvorení a úprimní a zároveň celkom jednoduchí a obyčajní, tak ako aj ja.

Tento rok budem „oslavovať“ už tretí rok v komunite. Som nesmierne vďačná za všetkých mojich bratov a sestry, ktorí sú mi skutočne ako rodina. Vždy keď sa všetci stretneme, je to pre mňa ako na nejakej rodinnej oslave, kde sa zídu všetci príbuzní. Tak ako som komuniťákov spoznala ich zažívam každý deň. Otvorených, prirodzených a ľudských. Bratia a sestry ma nesú v modlitbách a viem, že sa na nich môžem vždy spoľahnúť. Pomáhajú mi a podporujú ma na mojej ceste s Bohom a bližšie k nemu, jednak modlitbami ale aj príkladom a ich účasťou na mojom živote. A toto vedomie, že vo svojej viere nie som sama je asi to najdôležitejšie a pomáha mi stále rásť a napredovať.

Bohu vďaka za toto všetko a aj že si ma povolal práve cez komunitu Emanuel.


Martin

Ako som spoznal komunitu.


Po troch rokoch v seminári som vnímal nevyhnutnosť znalosti cudzieho jazyka pre moje teologické štúdia. Hľadal som možnosť ako sa zlepšiť v nemčine a zároveň duchovne a ľudsky dozrievať. Získať skúsenosti, ktoré sa môžu zísť v kňazstve. Jedna z najlepších možností, ktorá sa mi vtedy ponúkla bol rok strávený v Evanjelizačnej škole komunity Emanuel. Prijali ma a tak som dostal príležitosť nie len si zlepšiť znalosť nemčiny, ale aj žiť spiritualitu komunity a získať skúsenosti s evanjelizáciou. Keď som sa vrátil do seminára, tak som začal vnímať, že mi chýba duchovná dynamika Emanuelskej spirituality. Požiadal som otca arcibiskupa, aby som sa mohol zúčastňovať stretnutí komunity Emanuel a rozlišovať, či ich spiritualita je spôsob kňazského života ku ktorému ma Boh volá. Po dvoch rokoch som sa už ako diakon stal členom komunity Emanuel. Mal som rád extrémne športy a zistil som, že komunitnému spôsobu života sa žiadny extrémny šport nevyrovná.


Daniela a Janko

Daniela

Komunitu Emanuel som spoznala skrze kňaza, ktorý prišiel do našej farnosti a bol členom komunity. Bolo to v etape môjho života, keď som túžila po spoločenstve a obzerala som sa po komunitách a rôznych spoločenstvách. Po bližšom spoznaní komunity som vedela, že je to presne to, čo mi vyhovuje a k čomu ma Boh povoláva a stále mám z toho radosť.

Janko

Na rôznych podujatiach a akciách som spoznával komunitu a jej členov a bol som jej stále bližšie a bližšie. Spolu s komunitou som aj putoval do Kolína na stretnutie mladých so Sv. Otcom. V tom nasledujúcom roku som sa aj rozhodol stať jej členom.

Pre nás ako manželov je úžasné byť v jednote, hlavne v duchovnom živote. Buduje nás spoločná modlitba, formácia v komunite, ale hlavne príklad a povzbudenie zo života iných manželských párov. Tým, ako ostatní žijú dennú realitu, ako žijú s Pánom, sme veľmi oslovení a obohatení.

Copyrights © 2017 | Komunita Emanuel