Komunita Emanuel logo a motto On je iv 2017 Slvnos<9d> Bo<9e>skho Srdca v Ivanke pri Dunaji Duchovn obnova pre manelov Lska a pravda Pierre Goursat - zakladate Komunity Emanuel

Večer milosrdenstva v Košiciach

Srdečne Vás pozývame na večer milosrdenstva s témou "Ovocie Ducha je miernosť..." (Gal 5,22), ktorý sa uskutoční 1. júna 2017 (štvrtok) o 19:30 v kostole Sv. Ondreja vo farnosti Košice - Podhradová.

Hodina strávená pred vyloženou Sviatosťou oltárnou, počas ktorej je možnosť sv. spovede a modlitby príhovoru. Moderované slovo strieda ticho a spevy pod vedením členov Komunity Emanuel. Tešíme sa na vás!

Mons. Xavier Malle ďalším biskupom Komunity Emanuel

Veľká radosť: V sobotu 8 apríla 2017 Svätý Otec pápež František menoval Mons. Xavier Malle, kňaza Komunity Emanuel, biskupom v diecéze Gap a Embrum (Alpy) vo Francúzsku.

Angažovaný v Komunite Emanuel v roku 1995, vysvätený na kňaza 2. júla 2000 pre diecézu Tours.
Ako 51 ročný, pôsobil hlavne ako kňaz v Tours à L'Île-Bouchard. Aktuálne je farárom v L'Île-Bouchard a Richelieu, a zároveň rektorom sanktuária Notre-Dame de la Prière (Panna Mária modlitby). Xavier sa venoval službe povolaní v lone Komunity Emanuel.

Víkendovka pre mladých - Liptovská Štiavnica

Máme tu ďalší víkendík pre mladých organizovaný Komunitou Emanuel. Pridaj sa ak chceš:
--> oddýchnuť si od každodenných povinností
--> byť v prírode
--> byť len tak s Bohom
--> posilniť ducha
--> stretnúť ľudí, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty

Viac informácií na nájdete na priloženom plagáte a na Facebooku.

Moje neočakávané Svetové dni mládeže / svedectvo

Na Svetové dni mládeže 2016 v Krakove som sa dostala trochu zvláštnym spôsobom. Išla som ako náhrada za dievča, ktoré ochorelo a to deň pred odchodom. V stredu 20. 7. 2016 sme odchádzali do Poľska. Žiaľ, na hraniciach sme mali menšie problémy, tak sme prišli neskoro v noci. V našom autobuse bolo totižto viac ako polovica účastníkov z Ukrajiny. Medzinárodné fórum mladých, na ktoré sme cestovali, sa uskutočnilo v Čenstochovej a organizovala ho Komunita Emanuel. Keďže sme podstatne meškali, nevedeli sme, ako sa zachovajú rodiny, v ktorých sme mali byť ubytovaní.

On je živý 2017

V dňoch 3. – 5. 2. 2017 katolícka Komunita Emanuel organizovala v Nitre 22. ročník medzinárodného stretnutia mladých „On je živý.“ Program sa odvíjal podľa slov Jánovho evanjelia: „Ako si ty mňa poslal na svet, aj ja som ich poslal do sveta.“ (Jn 17, 18). Ježišove slová ožívali v tradičnej reťazi modlitby chvál, adorácie, svätých omší a rôznych stretnutí s pozvanými hosťami.

Elektronický spevník

Elektronický spevník Komunity Emanuel si odteraz môžete stiahnuť priamo do svojho Android telefónu. Stiahnuť si ho môžete ako každú inú appku, cez google play. Nájdete ju pod názvom: Emanuel spevník alebo cez tento link.

Svetové dni mládeže 2016 v Krakove

SDM 2016 sme začali 20. júla 2016 v známom poľskom pútnickom meste „ČENSTOCHOVÁ“, kde sme sa stretli s mladými Komunity Emanuel z celého sveta. O tom, ako dopadlo fórum mladých v Čenstochovej a SDM v Krakove, sa dočítate vo svedectve Terky Gregušovej.

Stránky

Copyrights © 2017 | Komunita Emanuel